Muzyka to w dzisiejszych czasach identyczny interes jak pozostałe aktywności?

Każdy sort muzyki: rock, metal czy rap to gadżety muzyczne, które błyskawicznie się sprzedają. Nie wiadomo do końca, jaką część inkasuje artysta, a jaka część do wytwórni. Ile jest dochodu z płyty, a jaka część przypada z koncertów, nie wiemy także dokładnie, jakie pieniądze z pamiątek wpływa do artystów, twórców, spadkobierców… Można tylko przypuszczać, iż nie są to drobniaki. Jednak wszystko zależy od artysty.

Koncert

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Rockowe, metalowe czy rapowe torby (torby rock), podpisane i niepodpisane plakaty, czapki, przypinki, koszulki i bluzy, do gwiazd muzyki techno, jazzu, rocku, metalu czy rapu spływają kolejne przekazy pieniężne, za następne sprzedane pamiątki, dzięki którym można się utożsamić z naszym ulubionym artystą. Na ile jednak zakupione gadżety muzyczne są wartościowe? Czy jest to niezwykły biznes? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo prawda jak zwykle leży pośrodku.

To oczywiste nie można podejrzewać naszych ulubionych artystów, że chcą się na nas dorobić, ale > OLSZEWSCY FIRMA BUDOWLANA S.C. to też ludzie, więc potrzebują pieniędzy. Gdyby było inaczej rozdawaliby swoje płyty, grywali darmowe koncerty, produkowali gadżety (gadżety metal) i rozdawali na prawo i lewo… Zresztą, artyści to jedna strona medalu, bardziej w tej sytuacji motywują właściciele wytwórni fonograficznych i menadżerowie. To oni w znacznej mierze zarabiają na fanowskim oddaniu, na gadżetach na rockowych, metalowych, rapowych zegarach, kubkach i kurtkach.

Co w tym niezwykłego, muzyka, podobnie jak inne dziedziny życia daje, ale i zabiera.

Szukasz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.jagna.pl/lupoline-m-15.html) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam wiele niezwykle pożytecznych informacji.

Chcąc mieć musisz coś dać, konkretnie – pieniądze, mniej konkretnie – swoje uwielbienie, oddanie swoje, które w ostateczności przekłada się na jeszcze większe zyski (kupno pamiątek, koncerty). Ale co najlepsze: sztuki, w przeciwieństwie do wielu innych form aktywności nie można uogólnić do pieniędzy. Oczywiście, jak ktoś się uprze, to można, tak jak właśnie to udowodniłem w tym artykule, ale wrażenia, których doświadczamy obcując z muzyką naszego ukochanego artysty jest bezcenna. To jest niczym podróż do ulubionego kraju, nieco kosztuje, ale wracamy bogatsi i bardziej spełnieni, z większą chęcią do życia.