Koty zazwyczaj są w stanie uszczęśliwić wiele osób — powinniśmy o nie jednak dbać oraz odpowiednio karmić

Słyszy się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednak kotek również ma możliwość sprawić, że nasz dom stanie się szczęśliwy.
Zwykle usłyszeć można od różnych ludzi opinie, że kociaki bywają złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To nieprawda. Wszyscy koci behawioryści przekonują, że kotki bywają niczym dzieci. Gdy się nudzą oraz nie mają możliwości, by się bawić, to zaczynają same znajdywać zabawę tam, gdzie nie powinny. Zatem niszczą meble, gryzą nogi od stołu i zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek. Jeżeli przygarniamy do mieszkania zwierzaka, to musimy wiedzieć, że należy się z nim codziennie pobawić. Ale także czyścić kuwetę i właściwie karmić. Powinniśmy zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Musi być ona właściwie dobrana do wieku. Dla kociaków są całkowicie inne zestawy, gdyż potrzebują one znacznie więcej różnych mikroelementów i białek. Starszy kot także potrzebuje urozmaiconej Diety. Warto więc o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma powinna być najwyższej jakości.

Nie zwlekaj i sprawdź w najnowszym linku, w jaki sposób podszedł do omawianego tematu inny autor – jego artykuł też jest bardzo interesujący!

Powinna zawierać kwasy omega i różne witaminy. Powinna być też apetyczna. Niektórzy twierdzą, że koty powinny jeść wyłącznie suchą lub mokrą karmę. Inni są zdania, że można to mieszać oraz dawać im częściej suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.

Musimy samodzielnie wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwowanie naszego ulubieńca. Co pewien czas możemy zmieniać smaki jego jedzenia oraz podawać mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie niemal wszystkich firm, które produkują karmy.