Gry planszowe są rewelacyjną alternatywą dla gier internetowych, a poza tym są rozrywką tak dla dzieci, jak i osób dorosłych

Według porzekadła, a właściwie słów piosenki, w czasie deszczu nasze dzieci się nudzą. Stają się wtedy bardziej marudne niż zwykle i wtedy można rzecz jasna włączyć im telewizję, aby pooglądały sobie kreskówkę, ale nie wszyscy opiekunowie rekomendują takie rozwiązanie. Część z nich preferuje bardziej wyszukane atrakcje czyli na przykład gry planszowe. Pewnym ich mankamentem może jedynie pozostawać fakt, że do zabawy potrzebne są przynajmniej dwie osoby, więc jeśli berbeć jest jedynakiem, a w sąsiedztwie brakuje równolatków, to do wspólnej gry muszą przyłączyć się tatusiowie.

Gra planszowa Monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com
Każda gra, nie tylko planszowa, musi mieć zasady, które potem będą zobowiązywać graczy do ich respektowania. Te bardziej odkrywcze osoby zaproponują zapewne swoje własne zarządzenia lub dostosują te już zapisane w instrukcji. Dzięki temu rozwiązaniu gra staje się bardziej interesująca.

Oprócz dokładnie określonych reguł potrzebne są typowo fizyczne przybory. Gry planszowe, jak sama nazwa informuje, muszą być wyposażone w specjalnie zaplanowaną i estetycznie wykonaną planszę. Do zestawu najczęściej załączane są kości oraz pionki. W przypadku wybranych gier, na przykład grzybobrania bądź rozgrywek związanych z szeroko rozumianymi finansami, koniecznie potrzebne będą dodatkowe rekwizyty, czyli w omawianych przypadkach drewniane maślaki i atrapy banknotów.

Gry planszowe, w pewnym odróżnieniu od komputerowych konkurentów, bazują nie tylko na zręczności czy mistrzowskim poziomie opanowania strategii. Z racji tego, że w czasie gry używane są kości, dużo zależy od przypadku. Chociaż umiejętności są również wymagane, a już na pewno mile widziane. A wręczając córce nową grę uświadamiamy mu, że rozrywki nie kończą się na tym, co udostępnia komputer.

Gry planszowe w sklepie

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz gier typowo rozrywkowych można w sklepach kupić również gry edukacyjne. Są one przeznaczone praktycznie dla pierwszoklasistów, ale niekiedy po różnokolorowe opakowania sięgają też rodzice.

Jeżeli zainteresowało Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu, a zapewne uzyskasz bardzo dużo interesujących informacji na ten wątek.

W dobie udowodnionego i postępującego wtórnego analfabetyzmu wszystkim obywatelom przydałyby się nie tylko wiersze do czytania, lecz także gry wzbogacające zasób słownictwa.

Niemalże tak samo sprawa prezentuje się w przypadku uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego – w tym przypadku wykorzystanie bogatego słownictwa jest dodatkowo punktowane, zatem bezpośrednio wpływa na uzyskany wynik.