Każda osoba, która chce wieść spokojne i radosne życie z ukochanym psem, powinien zadbać o jego szkolenie. Ale nie starczy ulubieńca szkolić. Musimy to robić mądrze!
Posiadacze psów, debiutujący w nowej roli, częstokroć nie zdają sobie sprawy, na jakie kłopoty mogą natknąć się w przyszłości.

Źródło: Curver
W wychowaniu ulubieńca polegają na swojej intuicji lub działają pod wpływem uniesień, co nie zawsze daje dobre efekty. Zaś prawidłowe wyszkolenie pieska nie jedynie uprości życie posiadaczowi oraz całej jego familii, ale też przyniesie zadowolenie oraz poczucie bezpieczeństwa pieskowi, dlatego że piesek, który jest wytresowany oraz zna komendy, staje się w wyższym stopniu zrównoważony i mocniej przywiązany do swego pana.
W przypadku dojrzałych piesków pokutuje bajka, iż uczą się jedynie do trzeciego roku życia, później jest zbyt późno na naprawienie wychowawczych omyłek, o nauczeniu ulubieńca podstawowych komend nie napomykając. Na szczęście pieski nie mają ograniczeń wiekowych w przyswajaniu nowych umiejętności. Należycie motywując pupila, możemy go nauczyć praktycznie każdej sztuczki. Jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja. Od czego rozpocząć szkolenie psów?

Źródło: http://www.flickr.com
Psy w porównaniu do pozostałych zwierząt, posiadają ogromniejsze poczucie percepcji. Są w stanie wyczuwać zmiany w ich środowisku. Jednak w domowym środowisku są bardziej oswojone, co gasi ich instynkty.
Szukasz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa niedobory białka u psa na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz na niej wiele niezwykle ciekawych danych.
Robi je to nieco zdezorientowanymi.
Dlatego też, należy bezustannie trenować pierwotne popędy naszych psów, pozwalając im biegać na otwartych przestrzeniach a także dać im niewielkie poczucie wolności. Dzięki takim zachowaniom nasz pupil posiadał będzie wyostrzone zmysły i będzie bardziej czuwający.