W jaki sposób działa elektryczna obroża dla psiaka?

Instrument jakim jest elektryczna obroża dla psa jest to opcja dla tych właścicieli czworonogów którzy z rozmaitych względów nie mogą czy nie pragną skorzystać z profesjonalnej pomocy tresera.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
warsztaty

Autor: Olger Fallas
Źródło: http://www.flickr.com
Są także takie przypadki oraz kłopoty z pieskiem iż nawet najlepszy treser zwierząt jest względem nich bezsilny i w takowych sytuacjach z pomocą przychodzi obroża elektryczna dla psa (sprawdź tu). Nie jest to jednakże rozwiązanie, które może być lekiem na całe zło. Przy niektórych kłopotach z czworonogiem, takich jak agresja u czworonogów wskazane jest używać obroży elektryczne według wskazówek tresera, który fachowo rozpozna kłopot z psem a także udzieli wartościowych wskazówek aby problem tenże za pomocą elektrycznej obroży anulować, a nie niezamierzenie zaognić. Według wytwórców tego typu urządzeń tresura pieska w której stosowana jest obroża elektryczna możemy zacząć już kiedy czworonóg zna podstawowe komendy i skończył kilka miesięcy – zwyczajowo przyjmuje się, że wiek psa pół roku jest takim momentem, że czworonóg łączy związki przyczynowo – skutkowe a także jest sens stosowania tego typu obroży do okiełznania a także korekty niechcianych zachowań u psów.

obroża elektryczna dla psa

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Czy każdy piesek może używać elektrycznej obroży? Niemalże każdy. Warunkiem jest oczywiście jego wiek albowiem zbyt młode psy nie wiążą odpowiednio związków przyczyny i skutku na czym opiera się odpowiednio prowadzona tresura zwierzęcia z obrożą elektryczną.

Przed pierwszym użyciem tego typu środka treningu wskazane jest także sprawdzić stan zdrowia zwierzęcia oraz spotkać się w tymże celu z weterynarzem. Na rynku jest faktycznie duży wybór tego typu urządzeń. W sklepach możemy też dostać elektryczny pastuch dla psa.