Po co powinniśmy stosować pastucha elektrycznego u naszych psiaków?

Jest parę rodzajów ogrodzeń elektrycznych dla psów w zależności od ich zastosowania. Najpopularniejsze niewidzialne ogrodzenia elektryczne dla psów służą do asekurowania przygotowanych obszarów przed wstępem pieska albo po prostu zabezpieczenia danego obszaru przed zbiegnięciem psa.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy wymagana jest ochrona przed dostępem innych zwierząt. Psiak faktycznie może radośnie żyć w jedności z ogródkiem, a my nie musimy niepotrzebnie ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu jest możliwość nie tylko ograniczyć ucieczki pupila, ale również skutecznie przeciwdziałać zniszczeniu rabat kwiatowych, odwiedzaniu przez psa kącika dla dziecka albo zaglądaniu do oczka wodnego. Trawnik, tuje i różne roślinki ogrodowe będą w pełni pewne. Możliwości ochrony ogrodu są wręcz nieskończone i z łatwością można je przystosować do zmieniających się potrzeb. Instalowanie pastucha elektrycznego nie wymaga żadnych urządzeń, można je zamontować o dowolnej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów z psem w ogródku, które trwały często latami, przymuszając do trudnych wyborów: szczęśliwy piesek albo śliczny ogród. Tymczasem to naprawdę da się pogodzić. Elektryczne pastuchy wymyślono jako niedostrzegalne ogrodzenie (tamta strona).

Psy

Źródło: http://pixabay.com
Tego rodzaju kojec możemy swobodnie przygotować wewnątrz działki na miejscu jaki tylko wymyślimy. Nawet cały ogród może być z perfekcyjnie wydzieleniem punktów niedozwolonych dla pupila takich jak rabatki, oczko wodne, kącik zabaw dzieci. Budując pastucha elektrycznego dla psa trzeba pamiętać, że każdy pies ma swoją tolerancję na prąd. Bardzo często bywa że malutkie pieski wymagają silniejszego elektryzatora, a większe osobniki są bardzo delikatne. Doświadczenie mówi jednakże, że do dyscyplinowana naszych psów powinniśmy stosować impulsy o minimalnej energii. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa należy zawsze pamiętać, aby kupić produkty dobrych producentów . Wtedy możemy być pewni, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą robić krzywdy naszym pupilom.
Źródło: www.sport-dog.pl