Najnowsze trendy w fotografii i w filmowaniu – które z nich cieszą się dziś największym zainteresowaniem?

Fotografia oraz filmowanie, praktycznie już od chwili powstania, to rozwiązania jakie charakteryzują się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Z jakiej przyczyny? Z reguły przez wzgląd na fakt, że nowe technologie umożliwiają zatrzymanie czasu, najpiękniejszych chwil i wspomnień. Obecnie zarówno fotografia, jak i filmowanie, rozwijają się naprawdę bardzo szybko. Na rynku cały czas pojawiają się kolejne rozwiązania, z których współczesny człowiek chętnie korzysta.

magiceye.com.pl

Źródło: http://magiceye.com.pl/

Przykładem mogą być między innymi popularne ostatnio zdjęcia z powietrza. Gwarantują one znakomite wrażenia wizualne, toteż są powszechnie wykorzystywane- polecam zerknąć: zdjęcia z góry. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też filmowanie z lotu ptaka, dzięki czemu prościej jest zarejestrować wszystkie, również najmniejsze szczegóły. Ten rodzaj filmowania znakomicie sprawdza się również przy filmach ślubnych – współcześnie dużo więcej ekip filmowych, które specjalizują się właśnie wykonywaniem filmów na ślubach oraz weselach, ma we własnej ofercie podobną usługę, jest to więc idealny sposób na zaskoczenie swoich bliskich i zagwarantowanie sobie niezapomnianych wspomnień. Kamera jest wówczas montowana na niewielkim samolocie, dzięki czemu jest w stanie uchwycić wszystkich gości z zupełnie innej perspektywy. Na pewno jest to rozwiązanie godne uwagi.

Na dodatek, tego rodzaju wideofilmowanie kraków cudownie pokazuje piękno środowiska naturalnego. Dzisiejsza fotografia odchodzi też od pozowanych zdjęć, jakie były nadzwyczaj popularne jeszcze kilka lat temu. Z jakiego powodu? Głównie ze względu na fakt, że zdjęcia rejestrowane z ukrycia są zdecydowanie bardziej naturalne (kliknij), idealnie pokazują wszystkie najważniejsze emocje, które chce się uchwycić. Są dużo bardziej prawdziwe, niż na przykład fotografie wykonywane w studio. Tego rodzaju różnice widać najczęściej w fotografii ślubnej.

Z pewnością, jednym z najważniejszych trendów, czy to w fotografii czy też w filmie, jest pokazywanie rzeczywistego człowieka, bez żadnych poprawek ze strony grafików. Ma to szczególne znaczenie dla ludzkiego postrzegania własnego ciała, jako że poprawione zdjęcia celebrytów niekiedy są źródłem kompleksów, absolutnie niepotrzebnych, bowiem zazwyczaj zdjęcia nie dotknięte magiczną ręką grafika, prezentują się inaczej.