Masz psa albo kota? Powinieneś systematycznie odwiedzać sklep zoologiczny, gdzie znajdziesz potrzebne produkty

Zwierzę w domu to sama radość, bez znaczenia od tego czy jest to pies, kot, a może rybka, na którą będziemy patrzeć z bezapelacyjną przyjemnością, ponieważ akwarium to nad wyraz miły widok dla oczu. Jeżeli i ty masz albo planujesz mieć jakiegoś zwierzaka, musisz regularnie zacząć odwiedzać sklep zoologiczny, gdyż tylko tam znajdziesz wszystko, co konieczne jest w opiece nad nim.

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Przede wszystkim jest to karma. Wybierajmy sprawdzone marki, takie jak Bosch karma dla psa, ponieważ wyłącznie one gwarantują zdrowy rozwój naszego szczeniaka, a później już odpowiednie żywienie dorosłego osobnika, sprawdź: bosch karma dla psa active. Prawidłowa karma ma wartościowe składniki odżywcze, które m.in. wpływają na należyte trawienie zwierzaka, jego mocne kości lub lśniącą sierść. Psy, kotki, króliki, chomiki oraz inne czworonożne stworzenia muszą mieć ponadto miski na wodę i jedzenie, jak również – w przypadku pierwszych dwóch – smycze, aby bezpiecznie wychodzić z nimi na spacery. Dobrze się nad tym zastanowić już zawczasu oraz zastosować je, gdy wyłącznie spostrzeżemy, iż nasz czworonożny przyjaciel się drapie. Co więcej nie można zapomnieć o komfortowym legowisku. Jednym zwierzakom starczy miękka poduszka, innym warto kupić domek, zwłaszcza mniejszym pieskom bądź kotkom. Niniejsze domki dla zwierząt możemy ustawić np. na korytarzu bądź pod schodami w domu, gdzie nasz zwierzak będzie czuł się bezpiecznie i gdzie nie będziemy ciągle przesuwać jego legowiska. Warto o tym pamiętać, ponieważ ty też z pewnością nie chciałbyś, by nieustannie przesuwano ci łóżko.

kot

Autor: *sax
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze mieć zwierzaka w domu, szczególnie gdy mamy dzieci. Maluszki dzięki obecności psa lub kota będą mogły uczyć się opieki nad zdecydowanie mniejszym członkiem rodziny, dodatkowo poznając takie pojęcia jak odpowiedzialność. Zwierzę niewątpliwie wpływa na rozwijanie się pociech, jakie, jak pokazuje wiele badań, mają w sobie potem większe pokłady empatii.

Doprawdy spodobał Ci się nasz post? Niezmiernie nas to raduje. Więc zapraszamy do kolejnych wątków – po prostu wejdź w link do źródła (http://denys-petshop.pl/10-mitow-dotyczacych-zywienia-zwierzat/).

Poza tym zabawa z psem lub kotem daje dużo radości, nie wyłącznie maluszkom, lecz także nam, starszym. Może się okazać, że potrzebne będą także kropelki na pchły dla kota czy psa (wybierz coś dla swojego zwierzaka), szczególnie kiedy puszczamy je na samodzielne przechadzki.