Jakiego typu wybrać lokalizator dla naszego czworonoga? Jakie mamy rodzaje? Który jest szczególnie rekomendowany?

Na pewno największym koszmarem właścicieli będzie ucieczka, przypadkowe zgubienie lub nawet porwanie kochanego pupila. Z pomocą w takich sytuacjach nadchodzą najbardziej nowatorskie gadżety. Jeden bardzo pomocny – lokalizator gps pozwoli bez trudu ustalić, w jakim miejscu w określonej chwili przebywa nasz pupil.

Lokalizator gps

biegnący pies

Autor: mtch3l
Źródło: http://www.flickr.com

dla psa, jak nazwa definiuje, pozwala na ustalenie, w którym miejscu w określonym momencie jest nasz pupil (zobacz jak wygląda: sorfex.com/pl/c/Lokalizatory-GPS/36). W większości tego typu urządzenia są dedykowane właśnie dla psiaków. Część z nich ma ułatwić odnalezienie pupila, który np. podczas spaceru pobiegnie za bardzo daleko. Warto wiedzieć, iż nie wszystkie lokalizatory są najlepsze do odnajdywania niesfornych psiaków. Niektóre z nich mają za zadanie pomagać nam we współpracy z psami myśliwskimi. Dzięki więc takiemu gadżetowi jesteśmy w stanie przestać przejmować się tym, w jakim miejscu aktualnie przebywa nasz pupil i skupić się dokładnie na tropieniu.

Jak jednakże zajdzie taka potrzeba skorzystania z usług psa myśliwskiego, to można swobodnie określić, w jakim miejscu obecnie przebywa. Są tak rzeczywiście trzy podstawowe rodzaje lokalizatorów: dźwiękowe, radiowe oraz wspomniane na początku oraz rekomendowane – gps. Różnią się one metodą, w jaki jesteśmy w stanie zdefiniować miejsce pobytu naszego czworonoga.

Modele dźwiękowe są najbardziej popularne. Taki nadajnik mocuje się na pasku do obroży zwierzaka, w zależności od tego,

kamera

na jaki rodzaj się zdecydujemy, różna jest maksymalna odległość z której możemy usłyszeć dźwięk. Następny model to lokalizator radiowy. Ich największą zaletą jest to, że są małe, więc bardziej wygodne dla naszego pupila.

Odwiedź ten link – to naprawdę świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaintryguje. Nie czekaj zatem i sprawdź już teraz!

Łatwe są także w mocowaniu.

Niezwykle istotną cechą jest użycie ekranu lcd. Najbardziej rozwinięty technologiczne i najbardziej godny polecenia jest lokalizator gps dla psa. Taki model ma największy zasięg spośród każdego z zaprezentowanych typów urządzeń, więc jest najbardziej często wybierany przez myśliwych. To model bardzo niezawodny. Dobrze zresztą mieć na uwadze, iż dobrze skorzystać z najbardziej nowatorskich urządzeń, jak tego typu lokalizator gps czy np. kamera z diodami, gdyż to najbardziej niezawodne sprzęty (więcej: www). Jak mamy taką możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?