Jak odpowiednio zadbać o swego psa latem? Kilka wskazówek dla właścicieli psów

Jeżeli masz swego czworonoga, wtedy z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest, aby właściwie zadbać o niego szczególnie latem, kiedy większość psów – szczególnie z długą sierścią bardzo się męczy.

Jeśli chcesz dla swojego psa jak najlepiej, wtedy musisz zaznajomić się z naszymi poradami!
Odpowiednia karma
W lecie może zmienić się nieco zapotrzebowanie Twego psa na wszelkiego rodzaju składniki mineralne – wtedy musisz skonsultować ze swym weterynarzem, jaką dokładnie karmę musisz podawać swojemu psu. Bardzo często rekomendowana jest w szczególności karma (zobacz: sucha karma dla kota) dla psa Bosch, jednakże zdecydowanie nie możesz podawać swojemu psu żadnej karmy w ciemno – to, że dana karma jest dobra dla konkretnego psa, nie znaczy, że będzie ona także dobra dla Twego czworonoga.
Uważaj na Kleszcze!
Jeżeli planujesz gdzieś wyjazd ze swoim przyjacielem albo zwyczajnie często chodzicie na długie spacery do parku czy lasu, wtedy bez wątpliwości musisz zaopatrzyć się także w preparaty na kleszcze. Tutaj również polecamy skonsultowanie się z weterynarzem – szczególnie w kwestii tego, jak podawać konkretne preparaty na kleszcze konkretnemu psu.
Pamiętaj również o wodzie!
Ryby w jeziorze

Autor: Don DeBold
Źródło: http://www.flickr.com
Chcielibyśmy również przypomnieć o praktycznie oczywistej kwestii – Twój pies zawsze powinien mieć miskę z chłodną wodą w zasięgu swojego wzroku! Pamiętaj, aby regularnie wymieniać wodę, gdyż jest to bardzo ważne dla Twego czworonoga.

Jeśli o to zadbasz, wówczas na pewno Twój piesek będzie nader zadowolony i będzie mógł przetrwać praktycznie całe wakacje już bez żadnych problemów.