Bieszczady atrakcje

Bieszczady to pasmo górskie leżące we wschodniej strefie Beskidów. Bieszczady zajmują południowo-wschodni kraniec Polski. Spośród wszystkich pasm górskich w naszym kraju to Bieszczady uchodzą za w najwyższym stopniu pierwotne a także tajemnicze. Bieszczady są świetnym miejscem na wakacje o każdej porze roku. Czekają w tymże miejscu piękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka jak również dalsze atrakcje.

Bieszczadzki Park Narodowy jest największym polskim górzystym parkiem narodowym. Naczelnym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ochrona przyrody jak też pejzaży, a więc tego , co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów. W Bieszczadzkim Parku Narodowym istnieje sieć pieszych tras krajoznawczych o długości przeszło 130 kilometrów, zagospodarowane pola biwakowe oraz hotele turystyczne.

wodospad - Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com

Bieszczady, a w szczególności tereny przyłączone do BPN są ostoją unikalnych gatunków ssaków i ptaków. To dokładnie w tych górach mieszka największa w Polsce populacja niedźwiedzi brunatnych oraz wilków. W bieszczadzkich lasach żyją też zagrożone rysie. Bieszczady to także charakterystyczna roślinność i pejzaże.

Jeśli zaintrygowały Cię elementy tego opisu, to do zobaczenia (http://www.osadanaochodzitej.pl/oferta/jesien-w-gorach.html) jest również następna strona, gdzie odkryjesz masę szczegółów na ten temat.

Bieszczady warto przemierzać o każdej porze roku. Zaletą zimowych wędrówek jest możliwość podziwiania odległych pejzażów górskich.

Nie istniałyby Bieszczady bez połonin i lasów bukowych. Większa część połonin jest objęta osłoną przez Bieszczadzki Park Narodowy i możemy się po nich poruszać jedynie oznaczonymi szlakami i po nabyciu biletu wstępu do parku. Jednym z najbardziej popularnych i najpiękniejszych marszrut w Bieszczadach jest eskapada na Połoninę Wetlińską. Jest ona jednym z najpiękniejszych punktów w Bieszczadach. Jest

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

świetnym punktem widokowym, przede wszystkim jesienią jak też zimą.

W owym czasie z Wetlińkiej zauważalne są m.in. Tatry. W bliskim sąsiedztwie Połoniny Wetlińskiej znajduje się troszeczkę wyższa Połonina Caryńska. Znamionuje ją surowość krajobrazów. W jej ostępach egzystują niedźwiedzie, żbiki, wilki i gromady jeleni. Połonina Caryńska znana jest z cudownych panoram na pasma Wielkiej Rawki. Latem na stokach obydwu znanych bieszczadzkich połonin kwitnie najpiękniejsza z podgórskich traw, lilia złotogłów. Jesienią murawy rudzieją, natomiast połoniny przybierają śliczną rdzawą barwę.

Nie czekaj zatem. Zasiądź wygodnie w fotelu po czym wbij w wyszukiwarkę hasło: Solina noclegi, aby zobaczyć na własne oczy wspomniane cuda – Noclegi nad Soliną.