Różnorodne elementy wykonywane z drewna i ich zastosowanie

Drewno jest tworzywem od zawsze towarzyszącym człowiekowi na co dzień. Z tworzywa tego do czasów obecnych niejednokrotnie buduje się domy, łodzie i wiele pozostałych stosowanych na co dzień przedmiotów. W sporej liczbie domów jednorodzinnych znajdujące się wewnątrz schody również zrobione są z drewna. Z kolei drewniane podłogi w mieszkaniu są pewnego rodzaju symbolem bogactwa. Istnieje duża liczba gatunków drewna, które wyróżniają się różnymi cechami. Najbardziej istotną cechą jest twardość.

Oczywiste jest, że do skonstruowania schodów czy parkietu powinno się stosować jak najtwardsze gatunki drewna, w ten sposób bowiem można być pewnym, że wykonane z niego elementy będą służyły przez długi czas. Z drewna wykonuje się też znacznie mniejsze elementy jak na przykład elementy wykorzystywane w kuchni czy zabawki dla dzieci. Zobacz: (Zobacz ofertę)

drewniane meble

Meble i drobne elementy do domu

Z przedmiotami wykonanymi z drewna przede wszystkim kojarzone są meble. Na dzień dzisiejszy cały czas większa część mebli jest drewniana. zależnie od wybranego gatunku drewna meble mogą mieć różne odcienie. Z drewna wykonuje się również okna i drzwi, jednak obecnie coraz częściej stosuje się materiały drewnopodobne, zwłaszcza przy produkcji drzwi wewnętrznych. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że o naturalne drewno trzeba dbać, przykładowo poprzez dokonywanie regularnych zabiegów konserwacyjnych. W gospodarstwach domowych wykorzystuje się także o wiele mniejsze przedmioty z drewna takie jak chociażby łyżki i drewniane naczynia.

drewniane zabawki

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

Zabawki i sprzęt sportowy

Niegdyś większa część zabawek dla dzieci wykonana była z drewna. Współcześnie takie przedmioty powoli wracają do łask i bawi się nimi znaczna liczba najmłodszych. Poza tym z drewna wykonywanych jest wiele gier, takich jak przykładowo szachy. Niezwykle lubiane są układanki z drewna w formie płaskich puzzli, a także trójwymiarowych konstrukcji, które przybierają różne formy. Drewno wykorzystywane jest także do produkcji akcesoriów sportowych. Są to przykładowo sportowe drewniane łuki, które występują w wersji dla początkujących i doświadczonych użytkowników – sklep (sklep rowerowy tychy) Łuki takie można kupić w sklepie stacjonarnym, jak również wybrać za pośrednictwem sieci.