Jak należy walczyć z gryzoniami, które przemieszczają się do naszego budynku?

W zwalczaniu gryzoni posiadamy sprzymierzeńców. Są to naturalni wrogowie gryzoni czyli dziko żyjące kuny, węże czy też drapieżne ptaki. Mogą być to także zwierzęta udomowione czyli koty oraz w nieco mniejszym stopniu psy.

Najmniej popularna metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Prowadzone jest ono przeważnie w wypadku dużej ilości gryzoni takich przykładowo jak szczury czy też karczowniki. Teren, na którym te gryzonie posiadają swe nory, ogradzany jest gęstą siatką a potem gryzonie są wypłaszane z nor za pomocą gazu lub wody. Gryzonie, które uciekają zabijane są kijami lub czasem strzela się do takich gryzoni z broni śrutowej. Metoda odłowu gryzoni jest to wykopywanie tak zwanych rowków chwytnych. Są to wykopywane na głębokości 20 do 30 cm rowki w ziemi, które biegną najczęściej obok ogrodzeń albo granicy działki. Co parę metrów wykopać trzeba głębokie studzienki, do których wpada gryzoń. W studzienkach albo rowkach umieścić można trutkę.

Chcemy rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości oraz dostarczyć Ci kolejne oraz ciekawe wpisy. Zatem kompleksowa analiza (https://bajkowyslub.com/produkty/podziekowania-dla-gosci-weselnych/) czeka na Ciebie w tym linku.

Najpewniejszy i najtańszy sposób zwalczania gryzoni, to stosowanie pułapek. Wymagana jest cierpliwość oraz wprawa, które decydują o powodzeniu walki z gryzoniami.

gryzoń

Autor: KJD2007
Źródło: http://www.flickr.com
Pułapki, do jakich pomimo częstego nastawiania nie udało się złowić gryzonia nie potrzeba zastępować innymi, gdy nie zaobserwowaliśmy w ich okolicy wyraźnych śladów szkodliwych gryzoni. funkcjonuje bardzo wiele wariantów pułapek na szczury oraz inne gryzonie. Końcowa metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni za pomocą różnego typu środków gryzoniobójczych. Są to środki w postaci trujących gazów albo trutek. Deratyzację za pomocą tych preparatów możemy robić samodzielnie, ale bezpieczniej będzie, gdy tą usługę zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która specjalizuje się odszczurzaniem. Aby zabezpieczyć mieszkanie przed gryzoniami, trzeba sprawdzić czy są jakieś szpary, jakimi gryzonie mogłyby wejść z dworu do naszego domu.

Znalezione szpary trzeba niezwykle starannie zabezpieczyć. Trzeba mieć świadomość tego, że gryzonie mogłyby przegryźć płyty z plastiku, deski i potrafią wyskrobać dziury w cementowej zaprawie.