Pozwalasz dziecku grać w gry komputerowe?

W prasie można dowiedzieć się, że gry wideo są przyczyną wielu zbrodni. Gdy gdzieś tam młody człowiek zastrzeli kogoś, chwilę później pojawiają się informacje na temat tego, w jakie gry uwielbiał pograć. Nikt z kolei nie rozmawia o tym, co ten człowiek oglądał i jakiej muzyki słuchał.

Sporo przekazów w mediach jest robionych pod z góry ustaloną tezę – zabawa cyfrowa to zło. A to jest stwierdzenie tak bezsensowne, jak to, że skoro wódz III Rzeszy napisał Mein Kampf, to powinniśmy zniszczyć wszelkie wytwory literackie, jakie napisano w historii. Spektrum dostępnych gier PC na rynku jest bowiem niezwykle szerokie.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com

Znamy naturalnie produkcje z wielką porcją strasznych scen, jednak nie istnieją porządne analizy, które by wskazały, że zwiększają one agresję wśród użytkowników. Jest totalnie na opak – sesja dynamicznej i brutalnej rozgrywki przed monitorem PC potrafi efektywnie zrelaksować i powoduje, że grający „wyżywa się” w cyfrowym świecie. Jeśli jednak nie chcesz sprawiać swojemu dziecku takiego typu gier, powinieneś przeznaczyć trochę czasu na sprawdzenie sprzedawanych pozycji. Analogicznie jak w świecie literatury, tu także istnieje szeroki wachlarz gatunków. Zobaczysz zatem tytuły typu RPG, czyli adaptacja książkowych gier fabularnych.

Planujesz uzyskać inne dane na ten wątek? Na pewno notka z witryny (https://franklincovey.pl/szkolenia/szef-z-energia-zarzadzaj-energia-swoja-i-zespolu/) też je zawiera, zatem kliknij tu i poznaj je szczegółowo.

Istnieje także sporo gier, będącymi symulacjami różnorakich sportów. Najbardziej popularna jest seria FIFA, czyli piłka nożna w cyfrowym wydaniu. Kolejnym typem, mocno stymulującym umysł gracza, są gry RTS. Takie tytuły uczą przewidywania i mądrego podejmowania wyborów. Najbardziej obfitują w brutalność tak zwane strzelanki.

Jeśli posiadasz dziecko w wieku przedszkolnym, najlepszym nabytkiem dla pociechy okażą się gry przygodowe, tworzone specjalnie dla najmniejszych graczy. Cechują się one kolorową grafiką, brakiem niewłaściwych scen oraz fabułą, która potrafi połączyć przyjemność ze nabywaniem zdolności i wiedzy.

Źródło: