Nic nie wzbudza w mężczyznach – a bardzo często też w kobietach – tak wielkich emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport narodowy w wielu państwach. Nic nie wywołuje w mężczyznach – a bardzo często także w kobietach – tak wielkich emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozwinęła się błyskawicznie, powstała spora liczba klubów, jakie między sobą rywalizują. Jednym z tych państw, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są rzecz jasna Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Lokalne drużyny odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi krajami. Nie należy się dlatego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, wobec tego firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak dosyć skromne, ponieważ prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, jaki szybko zaczął się rozwijać. Obecnie, firma ma postać międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się dystrybucją interesujących komiksów, które ciągle są lubiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak odnaleźć także naklejki i karty z piłkarzami, z jakich przedsiębiorstwo jest najbardziej znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 obejmujący kolekcję elementów dotyczących odbywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, które dla całego świata były niezwykle ważnym wydarzeniem. Album Panini (zobacz na stronie) zawiera karty z piłkarzami drużyn, jakie brały udział w mistrzostwach. Znaleźć w nim można również precyzyjne w najmniejszych szczegółach naklejki, przedstawiające między innymi godła określonych drużyn piłkarskich.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zajrzyj więc do następnego zagadnienia i czytaj skup banknotów tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię sprawach.

Jest to więc oferta przede wszystkim dla miłośników tego sportu, którzy interesują się też jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma ciągle świetnie się rozwija, a jej działania skupione są głównie na rynku piłki nożnej – . Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Ponadto, zajmuje się dystrybuowaniem tych wyrobów, jakie tematycznie związane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy istnieje nie tylko we Włoszech, ale także na obszarze pozostałych państw, gdzie piłka nożna jest lubiana, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące miłośników przed telewizorami i na stadionach. W Polsce również można odnaleźć oferowane przez firmę albumy. Są one bez problemu dostępne, na przykład w internecie.