Każdy, kto decyduje się na adopcję lub zakup kotka, musi zadbać o to, aby prawidłowo się rozwijał

Kociaki bywają milutkie i z reguły puszyste. Rzecz jasna, muszą również coś jeść.
Czasy, kiedy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiło się czymś ze stołu, szczęśliwie pomału odchodzą do lamusa.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś kochający właściciele pupilów są już świadomi tego, że to dla ich przyjaciół nie jest zdrowe.

Kiedy przeczytasz już dane na opisywany temat, to poczytaj również (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-szopy/57) również inne materiały na ten temat – one także będą zajmujące.

dieta psów i kotów różni się. Na dodatek inaczej odżywia się maluchy, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Zatem powinniśmy wybrać dobre karmy od najlepszych producentów. Wówczas nie będziemy musieli się martwić, co i jak przyrządzić. Oprócz tego zaoszczędzimy też mnóstwo czasu. Można wybrać karmę mokrą albo suchą. U kociąt z reguły najlepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona rzecz jasna mieć w sobie dużo mięsa, ale też kawałki ryby i warzywa, żeby mózg naszego pupila rozwijał się jak należy. Niezbędne są również witaminy i inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą kupiliśmy naszemu słodziakowi, nie służy mu, to lepiej będzie ją zmienić. W szczególności jeśli nasz maluch cierpi po niej na biegunki. Pewnie jakieś składniki mu nie służą albo jest na nie uczulony. W dużej liczbie sklepów zoologicznych można wziąć niewielkie próbki z różnych firm, żeby móc je po kolei wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.

Ważne, by wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby i lśniącą sierść. Karmę należy również odpowiednio dobrać do wieku. Inne minerały czy składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Trzeba o tym pamiętać.