Jakiego rodzaju atrakcje zaproponować mogą Mazury odwiedzającym ten rejon kraju turystom.

Nazywane też często Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych naszego kraju. Zresztą ta nazwa jest zupełnie na miejscu, gdyż jeziora będą zajmować około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich około trzech tysięcy. Największe mają więcej niż 100 km2 powierzchni, więc są to już rzeczywiście spore akweny, jednak największa liczba to jeziora które leżą na obszarze do kilku kilometrów.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mazury kuszą również bardzo dużą powierzchnią lasów, które zajmują blisko trzydzieści procent rejonu. Żyje w nich duża część występujących w Polsce ptaków i ssaków, a w jeziorach można złowić w zasadzie wszystkie gatunki ryb śródlądowych. To ogromne naturalne bogactwo sprawia, że Mazury to rejon niezwykle popularny turystycznie. W każdym letnim sezonie odwiedza je kilka milionów urlopowiczów, którzy zamiast dzikich tłumów będą woleli ciszę, spokój i czystą wodę. A że różnych atrakcji tam raczej nie brakuje, co więcej, rejon cały czas się rozwija, to i ilość odwiedzających systematycznie wzrasta.

Niewątpliwie najbardziej znaną atrakcją Mazur jest ogromna liczba jezior. Duża ich część została zagospodarowana pod kątem żeglarstwa i to właśnie ono jest tam ogromnie popularne. Wielbiciele wodnych sportów mają także do wyboru kilka kajakowych szlaków, no i rzecz jasna nie można zapominać o sporej liczbie czystych plaż, na jakich można się oddać błogiemu lenistwu. Ogromnie dużo region ten zaoferować może tym, którzy lubią inne formy aktywności, liczne piesze i rowerowe szlaki oraz ścieżki przyrodnicze kuszą do spędzania czasu w sposób aktywny.

Interesujące dane na omawiany wątek poczytaj również (http://hotelaquarion.pl/pakiety/szczegoly-pakietu/wyjatkowa-noc-sylwestrowa) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu wiele ciekawych danych, które będą bardzo wciągające.

nocleg

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com
Mazury mają bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, ich mieszkańcy już dawno zauważyli zalety jakie płyną z turystów. W praktyce mikołajki noclegi mogą zaproponować odpowiednie kwatery dla każdego, coś dla siebie znajdą i studenci którzy lubią dobrą zabawę, i rodziny z dziećmi, i osoby szukające wysokiego standardu – popularny serwis z noclegami. Ogromna ilość hoteli, pensjonatów oraz domków kempingowych powoduje, że raczej nikt nie będzie miał większego problemu z wybraniem czegoś.