Jakie będą najbardziej pożądane upominki dla dzieci, czyli z jakiego powodu gry planszowe od wielu lat cieszą się takim zainteresowaniem.

Zakup prezentów nie należy nigdy do łatwych działań. Głównie dlatego, że przyszły obdarowany zwykle nie podaje gotowej listy życzeń. No, może odstępstwem są listy pisane przez dzieci do Świętego Mikołaja, ale i ten dobry czas, kiedy wiadomo bezbłędnie co zadowoli malucha, kiedyś przeminie. Potem jest już znacznie trudniej. A okazji do dawania prezentów pojawia się w życiu wiele.

Urodziny, gwiazdka, przeróżne rocznice, czasami imieniny współpracownika i cała masa okazji w międzyczasie, od chrzcin, poprzez bierzmowanie czy śluby, na kawalerskich skończywszy. No i rzecz jasna prezenty dawane bez jakiejkolwiek okazji, takie spontaniczne albo dla podkreślenia ważności bliskiej osoby. Przy każdej okazji pojawia się więc rozterka, co kupić, aby choć odrobinę zahaczyć o gust danej osoby i żeby nie strzelić głupstwa, zwłaszcza w przypadku prezentów przy bardziej oficjalnych imprezach.

granie

Autor: Gabriele B.
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dorosłych wybór może być łatwiejszy, bowiem znając daną osobę da się skojarzyć, jaki rodzaj podarunku mógłby sprawić jej radość. Można podpytywać bliskich albo wprost zadać pytanie, co chciałaby dostać – może film, zabawka, książka, gra komputerowa – The Wolf Among Us – przydatna recenzja? Gorzej robi się, gdy prezent trzeba kupić dziecku, dodatkowo niezbyt bliskiemu, na przykład wysyłania pociechy na urodziny(zobacz wyrzutnia ognia) koleżanki z klasy. Wydawać by się mogło, że przy tak bogatej ofercie nie ma problemu z zakupieniem odpowiedniego prezentu. Niestety to tylko złudzenie. Sektor produktów dedykowanych ogólnie dla dzieci i młodzieży jest bowiem mocno podzielony na fragmenty związane z rozwojem, płcią oraz przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Nie można przecież kupić lalki z dużą ilością małych elementów malutkiej dziewczynce, ponieważ mogłaby je zniszczyć, szybko zgubić albo nawet połknąć.

gry

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Większy chłopiec obśmieje szyderczo wszelkiego typu plastikowe miniatury maszyn budowlanych czy elektrycznych, ponieważ obszar jego zainteresowań zdążył się już zapewne ukierunkować na kilku konkretnych lub nawet jednego niedościgłego bohatera filmu lub gry komputerowej – zobacz tutaj. Wtedy zbawienne okazują się gry karciane, z których większość nie ma szczególnie zaznaczonych elementów związanych z bohaterami. Gry na prezent są zatem rozwiązaniem najlepszym.